Szkolenie: Elektorniczny podpis, e-faktura, e-deklaracja, e-dokument
Typ: Szkolenie Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zaprasza na szkolenie pt.:
Elektroniczny podpis:
e-faktura, e-deklaracja, e-dokument,
od teorii do praktyki – teraźniejszość i perspektywy
Celem szkolenia będzie przekazanie zarówno teoretycznej jak i praktycznej wiedzy (w miarę możliwości nawet umiejętności) z obszarów dotyczących e-commercu, e-administracji oraz e-biznesu.
- Przygotowanie słuchaczy do realnych sytuacji, które mogą ich spotkać w miejscu pracy, związanych z upowszechnianiem się różnych form komunikacji elektronicznej i wymiany informacji w biznesie oraz administracji publicznej.
- Przekazanie wiedzy o aktualnym stanie prawnym, obowiązkach a zarazem licznych korzyściach, jakie mogą uzyskać firmy i urzędy ze stosowania elektronicznego podpisu, dokumentów elektronicznych (jak e-deklaracje, e-faktura, e-umowy, etc.), cyfrowej komunikacji między firmami i z administracją publiczną oraz o nowoczesnych formach przepływu pieniędzy.
- Słuchacze będą wyposażeni w wiedzę szczególnie istotną z punktu widzenia kadry zarządzającej, tj. m.in. jak za pomocą e-narzędzi można wprowadzać znaczne oszczędności, usprawniać obieg dokumentów i spraw, znacząco unowocześniać zarządzanie oraz jak zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania i przesyłu informacji newralgicznych z punktu widzenia organizacji.
- Przekazanie wiedzy potrzebnej w sytuacji wyrażenia zgody na otrzymywanie e-dokumentów, np. e-faktur, e-faktur korygujących czy duplikatów e-faktur z innych organizacji.
- Na szkoleniu dowiemy się też jak i gdzie przechowywać e-dokumenty, jak znakować e-faktury czasem, jak bezpiecznie dostarczać e-dokumenty, jak łączyć e-fakturowanie i fakturowanie papierowe, jak postępować w przypadku kontroli, jak za pomocą prostych narzędzi zredukować koszty i czas pracy działów administracji, logistyki, finansowego, jak sprawdzić autentyczność e-dokumentu, poznamy też możliwości wzmocnienia konkurencyjności i oszczędności czasu pracy.
Nabór otwarty. Szkolenie zaplanowane jest na maj 2015 r. Dokładny termin szkolenia zostanie ustalony wspólnie ze zgłoszonymi osobami.
Szkolenie poprowadzi Grzegorz Blaut - Doświadczony trener, coach i menadżer. Ostatnie lata pracował jako Dyrektor handlowy i koordynator regionalnego oddziału, największej spółki infrastrukturalnej dla sektora finansowego w Europie Centralnej i Wschodniej. Posiada ponad 12-sto letnią praktykę w strukturach sprzedażowych B2B i B2C –zbierał doświadczenie pracując w Polsce i w Niemczech na stanowiskach: Przedstawiciel Handlowy, Sales Manager, Kierownik Działu Handlowego, Kierownik firmy, Koordynator Oddziału, Dyrektor Handlowy oraz jako Country Manager rozwijając z sukcesem na polskim rynku jedną ze spółek niemieckiego koncernu Dr. Oetkera. Posiada duże doświadczenie jako menedżer i coach zarządzający zespołami pracowników, dzięki czemu dysponuje bogatą wiedzą i umiejętnościami w obszarze skutecznego i efektywnego zarządzania.Od ponad 14-u lat wykładowca i trener. Wykładowcam.in. na studiach MBA przy UKSW w Warszawie.
Program szkolenia:
- Aspekty prawne oraz obszary zastosowań podpisu elektronicznego
- aktualny stan prawny oraz perspektywy rozwoju
- możliwe obszary zastosowania podpisu elektronicznego
- korzyści z zastosowania w biznesie i administracji
- zasady przesyłania drogą elektroniczną deklaracji podatkowych – e-deklaracje
- komunikacja z administracją publiczną
- zagadnienia dotyczące rozporządzenia dotyczącego e-faktury oraz ustawy o podpisie elektronicznym
- zasady tworzenia faktury elektronicznej przy zachowaniu autentyczności pochodzenia i integralności danych
- faktury korygujące oraz duplikaty faktur
- zasady przechowywania faktur
- zasady udostępniania faktur organom skarbowym
- zakres stosowania przepisów dotyczących faktur wystawianych w formie papierowej dla potrzeb wystawiania faktur w formie elektronicznej
- różnice pomiędzy certyfikatem a certyfikatem kwalifikowanym
- różnice pomiędzy podpisem elektronicznym a bezpiecznym podpisem elektronicznym
- Praktyczne zasady działania podpisu elektronicznego, czyli oswajamy smoka J
- elementy niezbędne do posługiwania się podpisem elektronicznym
- składanie podpisu elektronicznego
- odbieranie i otwieranie korespondencji podpisanej elektronicznie - weryfikowanie podpisu elektronicznego
- znakowanie czasem
- podpisywanie faktur i innych dokumentów elektronicznych
- Omówienie przykładowego procesu wdrożenia e-faktury w firmie
- założenia i potrzeby
- proste wdrożenie czy pełna integracja
- proces wdrożenia
- przechowywanie e-dokumentów
- Aspekty ekonomiczne
- koszty i zyski z wdrożenia e-faktury /e-dokumentów w firmie
- zwiększenie efektywności funkcjonowania organizacji w oparciu o e-rozwiązania
- pełna mobilność w zarządzaniu
- podsumowanie
Cena: 225 zł brutto firmy zrzeszone w OPZL
259 zł brutto firmy niezrzeszone w OPZL
Chęć udziału w szkoleniu proszę zgłaszać mailowo na adres: biuro@opzl.pl. Po zebraniu odpowiedniej grupy wspólnie z potencjalnymi uczestnikiam zostanie wypracowany konrektny termin szkolenia.
W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem OPZL: 68 327 18 81