Magazyn Biznes Lubuski nr 3/2008 gotowy
Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce trzeci numer magazynu Biznes Lubuski, wydawnictwa Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Magazyn jest pierwszym tego typu kwartalnikiem środowiska przedsiębiorców w województwie lubuskim. Regionalna tematyka biznesowa, wyselekcjonowane grono odbiorców, atrakcyjny layout, wysoka jakość edytorska i celowy kolportaż pocztowy, to wyróżniki tego periodyku.
Odbiorcami magazynu są imiennie właściciele, prezesi i dyrektorzy przeszło 200 firm z regionu zrzeszonych w OPZL. Pismo trafia również do lubuskich:
instytucji okołobiznesowych (stowarzyszeń, izb, fundacji itp.),
starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów wszystkich lubuskich gmin, miast i powiatów,
urzędu wojewódzkiego i marszałkowskiego,
wszystkich uczelni wyższych w regionie,
posłów i senatorów,
mass mediów regionalnych.
Ponadto pismo trafia do 52 związków regionalnych i branżowych z całej Polski reprezentujących 3000 firm (zatrudniających 600 tys. osób) i 15 członków bezpośrednich skupionych w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz do uczestników konferencji, seminariów, szkoleń, kongresów i spotkań integracyjnych organizowanych przez OPZL.
W aktualnym numerze między innymi:
News: Lubuskie Trójmiasto przyśpiesza. Nowo wybrany dyrektor stowarzyszenia Bartosz Fitych chce ściągać inwestorów. Z władzami miast jedzie po nich do agencji inwestycji zagranicznych.
Przedsiębiorczość: Światowe Święto Przedsiębiorczości Młodych już w listopadzie. Nowosolski oddział OPZL wraz z grupą młodych ludzi włącza się w akcję, w której bierze udział 75 państw.
Rekreacja: Pierwszy spływ kajakowy pracodawców z Lubrzy do Gościkowa, w otoczeniu wysadzonych bunkrów, torfowisk i żerowisk bobrów zakończony.
OPZL: Lubuskie Forum Gospodarcze to miejsce, gdzie spotykają się przedsiębiorcy, samorządowcy i parlamentarzyści, aby wspólnie debatować nad kierunkami rozwoju województwa lubuskiego. Tegorocznym tematem była infrastruktura transportowa.
Fundusze UE: PKPP Lewiatan przygotowała analizę kryteriów formalnych stosowanych w programach operacyjnych wszystkich województw. Wynik? Najwięcej wymogów ma województwo lubuskie.
Giełda: Minął przeszło rok od startu NewConnect, młodszego brata Giełdy Papierów Wartościowych. Jak wahania koniunktury wpłynęły na ten alternatywny rynek akcji?
Szkolenia: OPZL i Europejska Grupa Doradcza przygotowała kurs dla kandydatów na członków do rad nadzorczych.
Integracja: Średniowieczne mury, walki na miecze, pasowanie na rycerza, nauka tańca i obsługi broni z epoki. To wszystko czekało na uczestników kolacji na zamku w Łagowie.
Trzeci numer magazynu Biznes Lubuski, do pobrania tutaj.